Na ZŠ Květňák se měl v úterý 22. ledna 2019 konat čtvrtý díl série Alternativní směry ve vzdělávání. Dne 5. listopadu 2018 jsem oslovil pana ředitele Kopečného s nabídkou uspořádat v lednu setkání na téma montessori v ZŠ Květňák, protože se jedná o jedinou montessori (a alternativní vůbec) třídu v Praze 11. S tím, že v případě nezájmu bude setkáním provázet kolegyně ze ZŠ Na Beránku. Pan ředitel mi odpověděl, že se domluví s kolegyněmi a dá vědět. Hned druhý den (6. listopadu 2018) mi paní učitelka Mourková napsala, že budou velmi rádi, když je zařadím do programu. Ještě v ten stejný den jsme se s paní Mourkovou dohodli, že akci uspořádáme u ní ve třídě, nikoli ve ScioŠkole, ve které se konala a budou konat ostatní setkání. Také jsme domluvili datum 22. ledna 2019 s tím, že si ještě upřesníme podrobnosti, zašlu leták atd.
Informace, že se vedení ZŠ Květňák rozhodlo uspořádat ve stejném termínu den otevřených dveří, a přivlastnit si tak původně mou akci, se objevila na facebooku 10. prosince 2018, tedy více než měsíc po mé dohodě s paní učitelkou Mourkovou. Je to matoucí, ale pan ředitel má asi dobré důvody, proč zvolil stejný termín. Mne osobně nikdo neinformoval.
Každopádně nyní už je to akce ZŠ Květňák. Nehodlám plýtvat energií, protože hlavní účel bude splněn – představení koncepce montessori. Rád si ji užiji jako host.
Registrace tedy nově na e-mailu lenka.masinova@kvetnak.cz (počet míst omezen na 40).
Původní informace:

Téma: Montessori

Kdy: úterý 22. ledna 2019 od 18 do 20 hodin

Kde: ZŠ Květňák, Květnového vítězství 1554/54, Praha 11

Provází paní učitelka Miroslava Mourková.

Vstupné dobrovolné.

FB událost