Kdo bude radním pro školství? Toť otázka

Komunální volby se blíží a je dobré vědět, kdo by mohl být radním pro oblast školství. Oslovil jsem jednotlivé strany a zde nabízím (ne)odpovědi. Každý si o přístupu jednotlivých stran může udělat obrázek sám.

ANO 2011 
Původně byl jako kandidát na radního pro školství představen Jan Chudík (na kandidátce až na 14. místě). Ten však mezitím našel jiné zaměstnání a nastoupil jako ředitel ScioŠkoly Praha 9. Nyní je podle vyjádření Ondřeje Prokopa kandidátem na post radního někdo z první desítky kandidátky. Konkrétní jméno odmítá prozradit. Tak se koukněme na profese této desítky – starosta, 2x podnikatel, 3x ekonom, správce telekomunikační sítě, telekomunikační technik, public relations, facility manager. Tak babo raď.

Česká pirátská strana
Zuzana Ujhelyiová se delší dobu prezentuje jako kandidátka strany na tento post. Prezentuje program strany. Sama však není pedagožkou, nemá zkušenosti z oblasti školství, natož pak řízením školy.

Česká strana sociálně demokratická politická strana
Strana (Petr Štefek)  na opakovanou výzvu nereagovala. Na sedmém místě kandidátky figuruje učitel Petr Provazník.

Hnutí pro Prahu 11 politické hnutí
Strana evidentně nemá zájem o tuto pozici. Upřednostňuje jiné oblasti. Jako možnou radní uvádí Ivanu Hovorkovou, matku na rodičovské dovolené se třemi dětmi, která jako povolání uvádí knihovnice a informační specialistka. Jak je to se zkušenostmi ze školství?

Jižní Město – náš domov politická strana
Jako odborník pro oblast školství byl představen Tomáš Marek, na kandidátce číslo šest. Ten však nemá zájem být radním pro oblast školství. Má strach o svou slibně rozjetou kariéru. Co to odpovídá o atmosféře v Praze 11? Každopádně strana dosud nereagovala na opakované dotazy a jiného kandidáta nepředstavila. Někteří členové strany vyjadřují opakovaně podporu Blance Janečkové ze STAN.

Komunistická strana Čech a Moravy politická strana
O tento post nemají zájem. Obávají se reakce veřejnosti a toho, že by jejich radní byl snadným terčem kvůli rozdílnému výkladu minulosti.

Občanská demokratická aliance – KRÁSNÁ PRAHA 11
Ani tato strana odpověď dosud nedodala. Otázkou navíc je, jaká je její šance proniknout do zastupitelstva.

Občanská demokratická strana 
Tohle je velká zajímavost. Lídrem strany pro volby do zastupitelstva je ředitel ZŠ Donovalská Pavel Dittrich. O! post radního pro školství však podle dostupných informací (spekulace) nemá zájem. Oficiální vyjádření strany přes opakované urgence chybí.

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI 
Bez odpovědi. Ale opět je otázkou, zda se strana dostane do zastupitelstva.

Strana svobodných občanů
Bez odpovědi. Ale opět je otázkou, zda se strana dostane do zastupitelstva.

Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD)
Bez odpovědi. Ale opět je otázkou, zda se strana dostane do zastupitelstva.

TOP 09 a Starostové a nezávislí
Přes opakované položení otázky bez odpovědi. Vzhledem k obecné nespokojenosti s dosavadní prací Jakuba Lepše a jeho ambicím být starostou se na pátém místě kandidátky objevuje Blanka Janečková, ředitelka ZŠ Ke Kateřinkám. Ta má podle zákulisních informací podporu také v řadách JM-ND, ODS a ANO. Paradoxem je, že je představitelkou druhé nejméně oblíbené školy v naší MČ.